EYCH2016 1st European Athletics Youth Championships
TBILISI (GEO), 14-17 July 2016
EAA
Refresh OFF
Last changes: 2016-07-17 20:55:21
M4x100

100 200 400 800 1500 3000 100H 400H 2000SC MR 5000RW SP JT DT HJ HT PV LJ TJ HEP 100H(H) HJ(H) SP(H) 200(H) LJ(H) JT(H) 800(H)

100 200 400 800 1500 3000 110H 400H 2000SC MR 10000RW SP JT DT HJ HT PV LJ TJ DEC 100(D) LJ(D) SP(D) HJ(D) 400(D) 110H(D) DT(D) PV(D) JT(D) 1500(D)

DAY 1
2016-07-14
DAY 2
2016-07-15
DAY 3
2016-07-16
DAY 4
2016-07-17
MEDAL
TABLE
PLACING
TABLE

09:00  Javelin Throw Girls  [Qual.Round]
09:15  100 m Boys-DEC  [Heats]
09:50  10000 m RW Boys  [Final]
10:00  Long Jump Boys-DEC 
10:20  Javelin Throw Girls  [Qual.Round]
11:10  Medley Relay Girls  [Qual.Round]
11:30  Shot Put Boys-DEC 
11:45  Discus Throw Boys  [Qual.Round]
12:05  Medley Relay Boys  [Qual.Round]
12:30  Long Jump Girls  [Qual.Round]
13:10  Discus Throw Boys  [Qual.Round]
16:00  Pole Vault Girls  [Final]
16:05  High Jump Boys-DEC 
16:10  400 m H Girls  [SF]
16:30  400 m H Boys  [SF]
16:40  Hammer Throw Girls 
16:45  200 m Girls  [SF]
17:05  200 m Boys  [SF]
17:25  Triple Jump Boys  [Qual.Round]
17:30  800 m Boys  [SF]
17:55  100 m H Girls  [Final]
18:05  110 m H Boys  [Final]
18:15  800 m Girls  [Final]
18:20  High Jump Boys  [Final]
18:25  400 Boys-DEC  [Heats]
18:35  Javelin Throw Boys  [Final]
18:50  2000 m SC Girls  [Final]
18:55  Shot Put Girls  [Final]
19:10  400 m Girls  [Final]
19:25  400 m Boys  [Final]
19:40  1500 m Boys  [Final]
19:55  200 m Girls  [Final]
20:05  200 m Boys  [Final]
First 2 in each heat (Q) and the next 4 fastest (q)
 Rd.1 Heat 1  Rd.1 Heat 2  Final  Summary

Last changes: 2016-07-16 12:27:16
Medley Relay Boys - Rd.1 Heat 2 START: 2016-07-16 12:20 STARTED: 12:21:30
  PhotoFinish
Pos Lane Bib Athlete Date of birth Country Mark Reaction time Rank
1 4 422 SZTEJKOWSKI Damian
PAJĄK Rafał
KREFT Szymon
WÓJCIK Maciej
POLAND 1:56.14 0.156 Q 4
2 3 353 PAISSAN Lorenzo
IANES Lorenzo
ZOBBIO David
SCOTTI Edoardo
ITALY 1:56.26 0.146 Q 5
3 5 163 VÁCHA Jan
HAMPL Stepan
KLÍMA Jan
CHLOUPEK Ondřej
CZECH REPUBLIC 1:56.58 0.186 q 6
4 8 522 NYABAKO Michael
ANDREASSON Alexander
GUSTAFSSON Arvid
BENGTSTRÖM Carl
SWEDEN 1:57.17 0.192 q 7
5 6 480 KOPAČ Žiga
GRKMAN Jure
KUMAR Gal
MESEC KOŠIR Lovro
SLOVENIA 1:57.65 0.200 q 8
6 7 569 GÜNAYDiN Ugur Aziz
ALA Sedat Bariş
UYSAK Dogukan
ŞAHBAZ Umut
TURKEY 1:57.67 0.285 9
7 2 460 STOJANOVIĆ Ognjen
DJUROVIĆ Vasilije
DJORDJEVIĆ Tihomir
JOKOVIĆ Bogdan
SERBIA 1:58.58 0.196 10

© by Pilar(Domtel) 2013-2016  API        Timing, Distance Measurement & Results Service by DomTel-Sport Poland | 0.16565990447998 s.